• VTEM Image Show

  Адвокат который побеждает

  Одни обещают и защищают, а Я ВЫИГРЫВАЮ в Вашу ПОЛЬЗУ
 • VTEM Image Show

  Готов к обсуждению любых Ваших вопросов

  Помогу принять верное решение. Подготовлю к судебному заседанию. Присоединяйтесь к ПОБЕДИТЕЛЮ!.
 • VTEM Image Show

  Нам доверяют конфиденциальную информацию

  Мы анализируем и предлагаем лучшие решения ваших проблемных вопросов.
 • VTEM Image Show

Податкове право

Скачать шаблоны для Joomla бесплатно
Светлые Joomla шаблоны.

Після проведення перевірки органами Державної фіскальної служби у відношенні посадових осіб підприємства без визначення конкретних посадових осіб відкрито кримінальне провадження. В судовому порядку (адміністративний процес, - окружний адміністративний, апеляційний адміністративний та вищій адміністративний суд) податкові повідомлення рішення скасовано, однак кримінальне провадження не закрито.

У разі, якщо платник податків оскаржує рішення контролюючого органу в адміністративному порядку та/або до суду, повідомлення особи про підозру у вчиненні кримінального правопорушення щодо ухилення від сплати податків не може ґрунтуватися виключно на цьому рішенні контролюючого органу до закінчення процедури адміністративного оскарження або до остаточного вирішення справи судом про що зазначено у п. 56.22 ст.56 Податкового кодексу України.

За час оскарження податкових повідомлень-рішень (до часу набуття законної сили рішення адміністративного суду) відділом податкової міліції можуть бути знайдені так званні додаткові докази у кримінальному провадженні – що в вочевидь не могли бути враховані при складенні акту перевірки – пояснення свідків, висновки експертизи документів, економічної та почеркознавчої експертизи – які можуть свідчити не на користь посадових осіб платника податків.

Під час проведення слідчих дій цілком можливе призначення документальної позапланової перевірки за пп. 78.1.11 ПКУ. Як свідчить практика, її метою може бути визначення сум ПДВ по тих же госпопераціях, якщо кримінальне провадження відкрито за сумою ПЗ з податку на прибуток.

Додаткові докази будуть виявлені слідчим ще до прийняття апеляційним судом рішення на користь платника податків. За таких умов посадовій особі може бути вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального діяння. У такому разі справа передається до суду, де незалежно від результатів оскарження податкового повідомлення-рішення до суду справа розглядатиметься за правилами, встановленими КПКУ.

Прийняте рішення адміністративним судом на користь платника податків про скасування податкового повідомлення-рішення не є допустимим та безспірним доказом для суду, що розглядатиме цю кримінальну справу, про правомірність дій такого платника.

Таким чином, саме скасування податкових повідомлень-рішень в порядку адміністративного судочинства не забезпечить захист від кримінальних проваджень, та як наслідок, від сплати податків та санкцій у порядку Цивільного позову в кримінальному провадженні.